Przenikanie ciepła w oknach pcv

Kupujesz okna pcv? Sprawdź na co zwrócić uwagę
okna pcvZagłębiając się w temat zakupu okien czy ich produkcji z pewnością przyjdzie nam się natknąć na temat przenikania ciepła przez okna. Na chwilę obecną jest to jeden z najważniejszych czynników na które wskazuje się przy zakupie okien. Czy jednak faktycznie ma on aż tak duży wpływ na zakup okien pcv? Czy możemy w pełni polegać na tym czynniku? Zdania są bardzo podzielone zwłaszcza wśród osób zajmujących się na co dzień oknami.

Współczynnik przenikania ciepła
Mówi się ciągle o tym, że kupując okna pcv należy zwracać uwagę na niską wartość współczynnika przenikania ciepła Uw. W pewnym sensie ten czynnik jest jak najbardziej wskazany, ponieważ wpływa on znacznie na brak utraty energii cieplnej powiązany z przewodzeniem ciepła przez przegrodę. Przy tym warto pamiętać, że okna energooszczędne muszą przy tym spełniać wszystkie normy i przepisy.

O przepisach słów kilka
Według przepisów wszystkie montowane okna powinny charakteryzować się 3 lub 4 klasą przepuszczalności powietrza. Chodzi po prostu o to, aby nie wiało od okna i tym samym nie powodowało to w pewien sposób utraty energii cieplnej i niekomfortowego przebywania w danym pomieszczeniu.

Jakie okna wybierać
Logika wskazuje, że wybierane przez nas okna energooszczędne powinny być szczelne a do tego jeszcze sprawiać, że energia cieplna przez nie nie przechodzi. Dodatkowym atutem takiego okna pcv będzie jeszcze fakt odpowiedniej prezencji. Niestety nie ma się co oszukiwać zdecydowana większość klientów wybiera okna w sposób świadczący o całkowitym braku informacji na ich temat. Bardziej interesują ich funkcje okien – to w jaki sposób będą się otwierać aniżeli parametry techniczne. Ważne dla nich jest więc nie to co powinno. W jaki sposób więc wybierać okna? Czy zdecydować się na te energooszczędne czy pcv? Czy w ogóle można połączyć te dwie kategorie? Najnowsze badania dowodzą, że jest to możliwe ale jeszcze nie wszystkie firmy odniosły ten sukces. Warto jest więc pomyśleć o tym, aby nasze okna nie tylko dobrze się prezentowały ale do tego jeszcze sprawdzały w praktyce.